Blog

Czym jest świadoma kobiecość?

Zachwyt codziennością. Bycie tu i teraz. Ta niezwykła/zwykła wrażliwość. Bycie w swoim ciele, kontakt z nim. Obecność. Smak. Zapach. Delikatny dotyk. Ciepło. Dostrzeganie. Widzenie. Zrozumienie. Ujrzenie czegoś. Poszerzone spojrzenie na pewne sprawy. Dostęp do emocji. Życie.

Ta niezwykła żeńskość nad którą się zachwycam i jeszcze dokładnie nie potrafię jej zdefiniować.

Tyle bym napisała i myślę, że by wystarczyło.

Ale chcę napisać więcej. Mam w sobie ogromne pragnienie dzielenia się swoimi przemyśleniami, spostrzeżeniami. Mam w sobie chęć poszerzania świadomości.
Robię to dla swojej małej dziewczynki, która…gdzieś tam była zawsze zagubiona, osamotniona. Być może nie potrafiła dobrze wyrazić tego, co czuje i widzi i nie znalazła osób, które by te wizje podzielały.

Zgodziłam się na samotność. Zaniedbywałam siebie w relacjach z innymi. Zgadzałam się na coś, co nie było moje, byle by dostać namiastkę jakiejś bliskości, obecności, miłości, zrozumienia.

Zgodziłam się na ten świat, który widziałam i próbowałam się dopasować. Wszystko robiłam dla innych. W strachu i lęku pracowałam, studiowałam zapominając o tym, co tak naprawdę mnie interesuje, co daje mi radość, którą widać w ciele i w oczach.

Aż w końcu spotkałam się ze swoim murem. Ciało zaczęło wołać o uwagę. Nagle zaczęło się burzyć to, co zbudowałam sobie przez ten czas. Pewną ochronę, zabezpieczenie, aby móc przetrwać w tym świecie. Uświadomiłam sobie siebie. Uświadomiłam sobie kim jestem. Uświadomiłam sobie swoją wartość. Uświadomiłam i zgłębiam swoją kobiecość.

Teraz już wiem, że nie ma co zamykać się w swoich starych poglądach i przekonaniach. Warto je weryfikować – zwłaszcza wtedy, kiedy zauważamy, że przestają nam służyć i gniotą nas od środka. Ale my jesteśmy uparte i będziemy dalej brnąć w coś, co nam strasznie nie służy.

Dla mnie to jest wspaniałe, że ciało nam o tym właśnie w taki sposób mówi. A jako kobiety mamy do tego większy dostęp i możemy zgłębiać naszą mądrość i dzielić się nią.

Warto tego nie gubić. Warto to poszerzać. Warto to zgłębiać i być ze sobą w kontakcie.

Julia

Duchowa istotka w ziemskim wydaniu. Idealistka,
optymistka - zmieniająca siebie. Ale właściwie najbardziej chcąca być sobą.
_______________________________________________________________

Uwielbiam tańczyć, kreować, analizować, docierać do prawdy, inspirować, cieszyć się życiem i jak najczęściej być Tu i Teraz, w którym dzieje się Wszystko.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *